جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته

  ساعت طلا

  مشاهده به عنوانن جدول فهرست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  ساعت طلا مردانه مدل 6001

  ساعت جواهر طلا مردانه مدل 6001

  ساعت جواهر مردانه مدل 6001
  تماس بگیرید
  ساعت جواهرمردانه مدل 6002

  ساعت جواهر مردانه مدل 6002

  ساعت جواهر مردانه مدل 6002
  تماس بگیرید
  ساعت طلا مردانه مدل 6004

  ساعت جواهر مردانه مدل 6004

  ساعت جواهر مردانه مدل 6004
  تماس بگیرید
  تصویر  ساعت طلا مردانه مدل 6005

  ساعت طلا مردانه مدل 6005

  ساعت طلا مردانه مدل 6004
  تماس بگیرید
  ساعت طلا مردانه مدل 702

  ساعت طلا مردانه مدل 702

  ساعت طلا مردانه مدل
  ساعت طلا مردانه مدل 702

  ساعت طلا مردانه مدل 703

  ساعت طلا مردانه مدل
  ساعت طلا مردانه مدل 704

  ساعت طلا مردانه مدل 704

  ساعت طلا مردانه مدل
  ساعت طلا مردانه مدل 705

  ساعت طلا مردانه مدل 705

  ساعت طلا مردانه مدل
  ساعت طلا مردانه مدل 706

  ساعت طلا مردانه مدل 706

  ساعت طلا مردانه مدل
  ساعت طلا مردانه مدل 707

  ساعت طلا مردانه مدل 707

  ساعت طلا مردانه مدل
  ساعت طلا مردانه مدل 708

  ساعت طلا مردانه مدل 708

  ساعت طلا مردانه مدل
  ساعت طلا مردانه مدل 709

  ساعت طلا مردانه مدل 709

  ساعت طلا مردانه مدل
  ساعت طلا مردانه مدل 710

  ساعت طلا مردانه مدل 710

  ساعت طلا مردانه مدل
  ساعت طلا مردانه مدل 711

  ساعت طلا مردانه مدل 711

  ساعت طلا مردانه مدل
  ساعت طلا مردانه مدل 712

  ساعت طلا مردانه مدل 712

  ساعت طلا مردانه مدل
  ساعت طلا مردانه مدل 712

  ساعت طلا مردانه مدل 713

  ساعت طلا مردانه مدل
  714

  ساعت طلا مردانه مدل 714

  ساعت طلا مردانه مدل

  ساعت مردانه

  وقتی به بازار مخصوص زیورآلات سربزنید با انواع لوازم همچون: انگشتر، گردنبند، ساعت مچی و غیره رو به رو خواهید شد که از جنس طلا ساخته شده اند. طلا یا زر با نشان شیمیاییAu ، فلزی نرم و چگال و شکل پذیر به رنگ زرد روشن و براق است که اگر در مجاورت هوا و آب قرار گیرد زنگ نمی‌زند و تیره نمی‌شود.

  از نظر شیمیایی، طلا فلزی واسطه است که در جدول تناوبی 11 گروه قرار دارد و یکی از کم واکنش‌ترین عنصرهای جامد در شرایط استاندارد است. پس می‌توان این فلز را به صورت خالص در طبیعت به صورت دانه‌ای یا تکه‌ای در میان سنگ‌ها، کانی‌های بلوری شده و مواد ته‌نشینی آبرفتی پیدا کرد.

  ارزش طلا به خاطر کمیابی آن، کاربردپذیری آسان، تصفیه راحت، مقاومت در مقابل زنگ زدن و خوردگی، رنگ متمایز، واکنش‌ناپذیری با دیگر عناصر است ویژگی‌هایی که در کمتر فلز دیگری دیده می‌شود. همچنین این فلز این قابلیت را دارد که تا حد رشته‌های بسیار کوچکی درآید که این خاصیت در ساخت جواهرات کاربرد بسیار مهمی دارد.

  رنگ براق این عنصر گرانبها و با ارزش چنان چشم ها را به خود خیره می کند که از آن می توان وسایل متعددی از جمله ساعت ساخت. همانطور که می دانید بعضی از زیورآلات مختص بانوان است و بعضی دیگر مختص آقایان به عنوان مثال آقایان هیچ وقت از سرویس طلا استفاده نمی کنند، اما از ساعت مچی هم آقایان و هم بانوان استفاده می کنند.

  ساعت طلای مردانه در زمان‌های مختلف مد روز بوده است. بسیار از افراد مشهور از جمله بازیگران و مشاهیر از ساعت طلا استفاده می‌کنند؛ مدتی بود که حضور این مدل ساعت از دنیای مد فاصله گرفته بود، اما این مد دوباره بازگشته است.

  ساعت مچی :

  ساعت مچی از انواع ساعت هایی است که به مچ دست بسته می‌شود. این وسیله طراحی شده تا علیرغم حرکات ناشی از فعالیت‌های شخصی، کارکردی مداوم داشته باشد. ساعت مچی به گونه‌ای طراحی شده ‌است که در اطراف مچ دست قرار می‌گیرد و توسط بند ساعت یا انواع دیگر دستبند، از جمله ‌بندهای فلزی، بندهای چرمی یا هر نوع دیگر دستبند، به دست وصل می‌شود. این ساعت در جنس های مختلف تولید می شود که بعضی از آنها از عنصر طلا ساخته شده اند.

  ساعت‌های مچی در دو دسته ساعت مکانیکی و ساعت کوارتز  تولید می شوند. ساعت‌ کوارتز دارای یک موتور است که به وسیله ی باتری کار کرده و ساعت‌ مکانیکی دارای موتور با ساختار مکانیکی است و به باتری احتیاجی ندارند. در گونه‌های جدید بر روی ساعت مچی‌ها علاوه بر زمان، تاریخ (روز،ماه  و سال) و امکانات دیگر نیز وجود دارد. نوع دیگر ساعت ها، ساعت جیبی است این ساعت طوری طراحی شده ‌است که می توان آن را در جیب خود قرار داد و اغلب به یک زنجیره وصل می‌شود.  اکثر ساعت های جیبی از جنس طلا ساخته شده اند.

  خیلی از افراد ساعت گرانقیمت را ساعتی می دانند که از جنس طلا ساخته شده باشد. اما اگر سلسله مقالات سایت را مطالعه کرده باشید، می دانید که این تصور که در اذهان عموم جا افتاده است تا چه حد غلط است.ساعت های مکانیکی که ساخت بعضی از آنها یک تا چند سال زمان می برد، از ارزش بالائی برخوردارند و کلکسیونرها و افراد ثروتمند که به ساعت علاقه دارند، تمام تلاششان را در حراجی های معروف بکار می برند تا بتوانند مالک یکی از آنها شوند.

  چون می دانند ساعت هایی که در آنها از طلا و جواهرات استفاده شده است، قیمت بالای آنها صرفاً برای جواهرتشان است و این جواهرات روی هر کالای دیگری نیز آن کالا را با ارزش می کند. پس از آن ساعت هایی که جواهر نشان هستند از ارزش بالایی برخوردارند و پس از این دو گروه از ساعتها، ساعتهای طلا با ارزش هستند که بیشتر در کشورهای خاورمیانه و عربی طرفدار دارد. زیرا ظاهر ساعت خبر از قیمت بالای آن می دهد.

  در هنگام خرید ساعت مچی طلا چه مواردی را باید در نظر گرفت

  بعضی از آقایان و بانوان به خرید ساعت طلا علاقمند هستند. حتی بعضی از عروس و دامادها هنگام خرید سرویس طلای خود ساعت طلا هم خریداری می کنند یا در بعضی مواقع برای مناسبت خاصی مثل عید نوروز، شب چله و اعیاد دیگر، خانواده ی داماد برای عروس ساعت طلا به عنوان چشم روشنی هدیه می کند. بنابراین بهتر است چند نکته ی مهم را در هنگام خرید ساعت طلا مد نظر گرفت.

  * در هنگام خرید ساعت مچی طلا چه مواردی را باید در نظر گرفت

  - عیار ساعت مچی طلا

  از مهم ترین مواردی که قبل از خرید ساعت طلا باید از آن اطمینان حاصل کرد، این است که باید دانست عیار به کار رفته در آن  چند است. اصولاً ساعت های مچی از عیارهای 10، 14 و 18 ساخته می شوند. هنگام خرید ساعت طلا حتماً از فروشنده عیار به کار رفته ی آن را بپرسید و از او بخواهید در فاکتور خرید، عیار طلای به کار رفته در ساعت را درج کند.

  - صفحه ساعت مچی

  فاکتور دومی که هنگام خرید ساعت مچی باید به آن توجه کرد، صفحه ی ساعت مچی است. صفحه ساعت مچی به دو مدل دیجیتال و یا آنالوگ است. ساعت های آنالوگ از نظر ظاهر کمی متنوع تر از دیجیتال است.

  - درجه ضد آب بودن ساعت مچی

  ممکن است برای خرید ساعت های معمولی، این مورد اهمیت چندانی نداشته باشد. ولی چون قرار است برای خرید ساعت طلا قیمت بالایی پرداخت کنیم حتماً باید ساعت طلایی که می خواهیم بخریم ضد آب باشد.

  در مجموع سه درجه برای ساعت های معمولی ضد آب وجود دارد:

  ساعت مچی ضد آب تا عمق 30 و 50 متری

  ساعت مچی ضد آب تا عمق 100 متری

  ساعت مچی ضد آب تا عمق 200 متری

  شایان ذکر است که در ساعت های مچی اسپرت و ورزشی میزان درجه ضد آب بودن ساعت بیشتر از این نیز است.

  -  مقدار پولی که قرار است بابت ساعت طلا پرداخت شود چقدر است

  آخرین فاکتور خرید ساعت طلا میزان هزینه ای است که قرار است پرداخت شود. چرا که در ساخت بعضی از ساعت ها، طلای کامل به کار نرفته است و ساعت از طلای خالص نیست و این گونه ساعت ها قیمت کمتری دارند و بعضی دیگر کاملاً از طلا ساخته شده اند.

  آشنایی با برندها

  شرکت های معتبری که در ساخت ساعت طلا فعالیت می کنند، کم هستند، ساعت های مچی رولکس و امگا دو برندی مشهور هستند. هر یک از این شرکت ها مشخصه یا علامت مخصوص به خود را دارند و در تمامی تولیدات خود از آن برند استفاده می کنند و در واقع این علامت ها شاخصه ی ساعت اورجینال برند مربوطه با تقلبی است. برای مثال در ساعت های معروف رولکس نشان و آرم رولکس بر روی بندهای فلزی و داخل صفحه کاملاً واضح و مشهود است. نشان و آرم برند ساعت بر روی بندهای فلزی و داخل صفحه کاملاً واضح است.

  از برترین برندهای ساعت مچی مردانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  - ساعت رولکس اویستر

  این برند در سال 1905 در انگلستان با برند W&D  کار خود را شروع کرد. پس از مدتی از آن که نام رولکس در بسیاری از زبان ها قابل ادا کردن بوده و حک شدن آن بر روی ساعت زیباتر بود، این نام جایگزین نام قبلی شد. بسیاری از اولین ها متعلق به این برند است.

  کمپانی رولکس نخستین ساعت ضد آب جهان را به نام اویستر تولید و به  بازار عرضه کرد. همچنین اولین ساعت مچی که کرنومتر و قابلیت نمایش دو زمان مجزا را داشت برند رولکس بود. بر طبق آمارهای موجود کمپانی رولکس روزانه 2000 عدد ساعت مچی تولید می کند.

  - ساعت تئودور

  بند این ساعت و صفحه آن از طلای خاص ساخته شده است و به طور قطع شیک پوشان در انتخاب این ساعت و ست کردن آن با کت و شلوار خود لحظه ای درنگ نخواهند کرد.

  - ساعت گوچی

  این ساعت مچی شیک و زیبا توسط خانه مد گوچی ساخته شده است و برای استفاده با تاکسیدو بسیار مناسب است.

  -  ساعت مچی کارتیه

  کارتیه جزء برندی است که از نظر لوکس بودن با رولکس رقابت می‌کند. این ساعت مچی سنگین و گرانقیمت با بند چرمی و صفحه تهیه شده از طلا برای افراد خاص و به صورت محدود تولید و در اختیار طرفداران خود قرار می گیرد.

  - ساعت مچی تامی هیل فیگر

  این برند مشهور مد و فشن هر ساله محصولات به روز و متفاوتی را معرفی می‌کند. این سری، ساعت مچی توانسته است سر و صدای زیادی به پا کرده و توجه منتقدان را به خود جلب کند.

  - ساعت مچی سیکو

  این محصول، تولید کشور ژاپن است و به تازگی این برند انواع دیجیتال خود را نیز به بازار معرفی کرده است.

  گران ترین ساعت های جهان

  * گران ترین ساعت های جهان

  در دنیای امروزه ثروتمندان و سرمایه داران، همیشه به فکر خرید بهترین و با ارزش ترین چیزهایی هستند. ساعت های لوکس و گرانقیمت هم یکی از این موارد است. در زیر به  معرفی چند نمونه از گران ترین ساعت های دنیا می پردازیم.

  - قیراطی چوپارد carat Chopard)201)

  این ساعت گرانترین ساعت موجود در جهان است. شاید باورکردنی نباشد اما قیمت این ساعت 25 میلیارد تومان است و دارای سه تکه الماس درشت است. این تکه ها شامل 15 قیراط الماس صورتی، 12 قیراط الماس آبی و 11 قیراط الماس سفید است. علاوه بر آن 163 قیراط الماس سفید و آبی در اطراف آن کار شده که در مجموع به 201 قیراط الماس می رسد.

  - ساعت فوق پیچیده پاتک فیلیپ (Patek Philippe’s Supercomplication)

  ساعت فوق پیچیده پاتک فیلیپ از یک روکش 18 قیراط طلا ساخته شده. این ساعت در سال 1932 ساخته شده است. ساخت آن 4 سال به طول انجامیده. این ساعت متعلق به یک بانکدار نیویورکی به اسم هنری گریوز بود. این ساعت رکورددار گرانترین ساعت جیبی جهان است. کمپانی بریژت که 225 سال پیش تأسیس شد. یکی از قدیمی ترین کارخانه های ساخت ساعت در جهان است. بریژیت در حال حاضر به محصولات برند سواچ را تولید می کند. ساعت جیبی بریژیت 1907 بی ای/12 ساعتی مجلل و بسیار گران است که از 18 قیراط طلا ساخته شده است. تمام قطعات این ساعت دست ساز است. قیمت این ساعت 11 میلیارد تومان است.

  - ساعت جهانی پاتک فیلیپ (Patek Philippe’s Platinum World Time)

  زمانی که پاتک فیلیپ در سال 2002 به مبلغ 4 میلیارد تومان به فروش رسید، این ساعت به گرانترین ساعت مچی جهان تبدیل شد. نکته جالب این است که این ساعت می توان زمان 24 نقطه از جهان را نشان دهد. قیمت این ساعت 4 میلیارد تومان است.

  - ساعت واشرون کنستانتین (Vacheron Constantin Tour de l’Ile)

  ساعت واشرون کنستانتین از 834 قطعه مختلف طی 10 هزار ساعت کار  (برابر با یک سال) ساخته شده است. از هر دو طرف ساعت یعنی پشت و روی آن می توان  استفاده کرد زیرا هر دو، زمان را نشان می دهند. جنس روکش این ساعت از طلا است و فقط 7 عدد از آن در دنیا وجود دارد. قیمت این ساعت یک میلیارد و پانصد میلیون تومان است.

  - ساعت پاتک فیلیپ اسکای موون (Patek Philippe Sky Moon Tourbillon)

  ساعت پاتک فیلیپ اسکای موون بسیار پیچیده از 668 تکه از بخشهای بسیار کوچک و میکروسکوپی ساخته شده است. ساعت پاتک فیلیپ یک ساعت بسیار پیچیده و روکش آن از پلاتین است. هر سال دو عدد از این ساعت تولید می شود که یکی مدل پلاتین و دیگری مدل رز گلد است. قیمت پاتک فیلیپ اسکای موون، یک میلیارد و سیصد میلیون تومان است.

  - مکعب یخی چوپارد

  اسم مکعب یخی چوپارد از شکل این ساعت که شبیه مکعب های یخی است گرفته شده است. وقتی که به این ساعت نگاه می کنیم فکر می کنیم که با بسته ای از سنگ های الماس رو به رو هستیم. این ساعت از 66 قیراط سنگ الماس ساخته شده است.  قیمت این ساعت یک میلیارد و یکصد میلیون تومان است.

  - هابلوت بلاک

  پیچیدگی در ساخت مهمترین دلیل گران بودن ساعت هابلوت بلاک است. این ساعت نتیجه 200 ساعت کار دقیق و ظرافت مهندسی است. پوشش این ساعت از 18 قیراط طلای سفید با ترکیبی از 322 دانه الماس سیاه تشکیل شده است. جالب است که بدانید از این ساعت فقط یک نمونه در جهان وجود دارد

  ساعت طلا مشاوره

  .